Nie ste prihlásený, alebo nemáte predplatený prístup, alebo Vaša platba ešte nebola potvrdená.
Pokúste sa po chvíli obnoviť stránku.
Film je prístupný iba z krajiny Slovensko.

Hanba

dráma

101 min., 2011

Réžia: Steve McQueen

Scenár: Abi Morgan, Steve McQueen

Kamera: Sean Bobbitt

Strih: Joe Walker

Hudba: Harry Escott

Hrajú: Michael Fassbender, Carey Mulliganová, James Badge Dale, Nicole Beharie a ďalší.

Celosvetovo úspešná snímka Hlad Steva McQueena (2008) prostredníctvom extrémneho prípadu väzňa z IRA a jeho smrtiacej hladovky analyzuje vzťah individuálnej a spoločenskej slobody jednotlivca.  Vo filme Hanba je hlavný hrdina Brandon v celkom inej situácii – je to úspešný a finančne zabezpečený mladý muž, ktorý žije v súčasnom New Yorku s absolútnymi možnosťami. Napriek vysokému  sociálnemu statusu je Brandonova vnútorná spokojnosť a sloboda deformovaná do sexuálnej závislosti a spoločenskej a osobnej frustrácie. Hanba je mrazivou analýzou vyprázdnenosti súčasnej produktívnej generácie, v ktorej sa neschopnosť lásky, citu a komunikácie s ostatnými transformuje do patologickej závislosti na cyklicky sa opakujúcich sexuálnych aktivitách. Tento tematicky a vizuálne výnimočne naliehavý film je postavený na životnom výkone vychádzajúcej hviezdy Michaela Fassbendera (Hlad). Hanba je film unikátny svojou nekompromisnosťou, s ktorou ukazuje prázdnotu života hlavného hrdinu Brandona a súčasne prázdnotu životov súčasnej generácie tridsiatnikov. Explicitné sexuálne scény poukazujú na mechanickosť aktivít, ktoré nahradili hlbšie sociálne a citové vzťahy. Hanba má potenciál radikálnej generačnej výpovede.

Ocenenia: Volpiho pohár za najlepší mužský herecký výkon a Cena FIPRESCI MFF Benátky 2011, BAFTA, nominácia na Zlatý glóbus za najlepší mužský herecký výkon, British Independent Film Award, cena Evening Standard, cena floridských filmových kritikov a kritičiek, cena londýnskej filmovej kritiky v kategórii britský herec roka, cena losangeleských filmových kritikov a kritičiek, Spotlight Award amerického združenia kritikov National Board of Review, Online Film Critics Society Award, cena amerických kritikov Broadcast Film Critics Association Award, Satellite Award...

Link IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1723811/?ref_=fn_al_tt_1

Link CSFD: http://www.csfd.cz/film/288253-stud/prehled/


SMS platba pre SR
1 film/24 hodín 48 hodín
1 € 2 €
Objednať Objednať
Kliknutím na Objednať súhlasím so začatím poskytovania elektronického obsahu ASFK VOD pred uplynutím lehoty na odstúpenie od zmluvy. Udelením takéhoto súhlasu strácam právo na odstúpenie od zmluvy.